Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

"Газпром" готує провокацію на газовому ринку

  • Джерело: epravda.com.ua.  → Ключові теги: Газпром

    НАК “Нафтогаз України” розцінює заяви ПАТ “Газпром” про можливість припинення постачання газу для споживачів у країнах ЄС як підготовку РФ нової газової кризи у січні-лютому 2017 року з метою просування власних інтересів у відносинах з ЄС.

    6092_1464286273_llk.jpg (83.69 Kb)

    Про це йдеться у повідомленні компанії.

    “Російська сторона намагатиметься звинуватити у кризі Україну, за аналогією з 2006 та 2009 роками. На це вказують як останні публічні заяви російської сторони, так і небажання Газпрому підписати стандартну додаткову угоду з Нафтогазом, яку сторони підписували вже тричі”, – повідомляє прес-служба.

    “Нафтогаз” вважає обсяги газу, доступні Україні, достатніми для надійного забезпечення українських споживачів газом протягом усього опалювального сезону.

    “Поряд з цим дивною виглядає позиція “Газпрому”, який, з одного боку, наполягає на закупівлі “Нафтогазом” додаткових обсягів газу з Росії, а з іншого – відмовляється підписати стандартну додаткову угоду, яка усуває ризики таких закупівель для української сторони”, – йдеться у повідомленні.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "По братськи": Путін вирішив підвищити ціну на газ для України

    Як наголошується, угода закріплює зобов’язання “Газпрому” постачати газ у повному обсязі, передплаченому “Нафтогазом”, не застосовувати оскаржуваний принцип бери-або-плати, не зараховувати передплати в рахунок оплати несанкціонованих поставок на окуповані території України, а також запровадити гнучкий порядок передплати та замовлення необхідних Нафтогазу обсягів газу.

    “Штучна криза, яку провокує Газпром, може бути використана Росією як засіб тиску на ЄС з метою просування обхідних газопроводів або припинення антимонопольного розслідування, яке наразі веде Європейська Комісія”, – повідомляє НАК.

    У компанії повідомили, що з метою попередження можливої кризи українська сторона звернулася до Єврокомісії з пропозицією невідкладно направити моніторингову місію на пункти входу та виходу російського газу до ГТС України для незалежного контролю ситуації.

    “Також Нафтогаз вкотре звертає увагу на зобов’язання Газпрому забезпечувати контрактні рівні тиску на російському боці газотранспортної системи”, – йдеться у повідомленні.

    “Систематичне невиконання Газпромом цих зобов’язань вимагає від України використання додаткових обсягів газу. Українська сторона сподівається на виправлення порушень на російському боці ГТС в результаті переговорів Єврокомісії з російською стороною”, – повідомляє компанія.

    Раніше глава “Газпрому” Олексій Міллер заявив, що відмова України від закупівель російського газу до кінця зими створює ризики для транзиту на європейський ринок.

    До цього голова “Нафтогазу” Андрій Коболєв заявив, що “Нафтогаз України” не планує відновлювати купівлю газу в компанії “Газпром” до кінця опалювального сезону без підписання додаткової угоди.

    Раніше повідомлялося, що домовленостей про укладення додаткової угоди до контракту між “Нафтогазом” і “Газпромом” на тристоронніх переговорах за участю Єврокомісії досягти не вдалося.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Зустрічайте нову легенду - Lexus GX 2024 Зустрічайте нову легенду - Lexus GX 2024
З початком 2020-х років індустрія автомобілебудування переживає шалений період інновацій та електрифікації. У світі, де більше уваги приділяється смар...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми