Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Контрабандний бензин: як українці підіграють спекулянтам

 • Джерело: auto.obozrevatel.com.  → Ключові теги: пальне, бензин

  Біля 20-25% українського ринку нафтопродуктів перебуває в тіні; купуючи дешеве паливо, споживач фактично лобіює контрабанду.


  Таку думку висловив заступник директора науково-технічного центру “Психея” Геннадій Рябцев.

  За словами експерта, найбільший прибуток від реалізації нафтопродуктів отримує держава – “з роздрібної ціни воно забирає 38%”. Прибуток трейдера становить 5%. Надприбутки на українському ринку нафтопродуктів отримують тільки ті, “хто не платять податки і збори в повному обсязі – ті, хто реалізують спиртові сурогати, ті, хто промишляє контрабандою. Їх частка становить 20-25% на ринку”.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зміниться схема повернення грошей за збиток від ДТП

  Виходячи з цього, Рябцев підкреслив: “Купуючи дешеве паливо, ми фактично лобіюємо контрабанду, лобіюємо тих, хто обманює не тільки державу, але і споживачів, видаючи сурогати за паливо високої якості”.

  У цьому контексті експерт нагадав про те, що “Кабінет міністрів України заборонив лабораторні перевірки якості нафтопродуктів і таким чином відкрив широкий шлях суррогатчикам всіх мастей, чим вони і користуються”. У результаті “все більше і більше автомобілів виходять з ладу, все більше і більше доріг не отримують відповідного фінансування, тому що деякі компанії не платять податки і збори в належному обсязі”.

  Для рядових автомобілістів Рябцев порекомендував: “Завжди заправляйтеся на брендових заправках і не думайте, що, якщо у сусіда вартість бензину на 2-3 гривні нижче, він отримує менший надприбуток. Ні. Він отримує більший прибуток, оскільки не платить податки”.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми