На світових ринках зросли ціни на нафту. Вранці 28 липня вартість ф'ючерсів на нафту Brent піднялися на 20 центів, або 0,29% – до 68,64 долара за барель. А на марку West Texas Intermediate (WTI) – на 15 центів, або 0,23%, до 65,31 долара за барель. Причиною ж цього в експертному середовищі називають укладення торговельної угоди між США та Євросоюзом.
Про це повідомляє Reuters. Зазначається: також на ціни вплинуло потенційне продовження терміну призупинення дії мит між США та Китаєм.
"Торгова угода між США та ЄС і можливе продовження призупинення митних тарифів з Китаєм знижує ризик затяжної торговельної війни. Ринки ж відреагували позитивно, що підвищило світові фінансові показники та ціни на нафту", – йдеться в повідомленні.
Водночас, підкреслюється, у липні світовий попит на нафту відчутно зріс – на 600 тис. барелів на добу в річному вираженні. Паралельно збільшилися світові запаси нафти збільшилися – на 1,6 млн барелів на добу.
Втім, зазначається, перекосу на ринках вдалося уникнути. Насамперед, за рахунок високого попиту, який "допомагає поглинути додаткові обсяги".
Що підписали США та ЄС
Загалом же, підписана між США та ЄС масштабна торговельна угода передбачає заміну Європою російські енергоресурси на американські. Для цього Євросоюз купуватиме у Штатів:
СПГ.
Нафту.
Ядерне паливо.
Очікується, що це дозволить до 2027 року досягти енергетичної незалежності від РФ. А також відкриє нові економічні можливості завдяки зниженню мит.
Також ЄС і США домовилися про єдину митну ставку 15% на більшість товарів. Зокрема:
Автомобілі.
Напівпровідники.
Фармацевтику.
Крім того, запроваджується нульове мито на стратегічні товари. Мова про:
Літаки та їхні частини.
Обладнання для виробництва мікросхем.
Критично важливу сировину.
Певні аграрні продукти.