Банки. Кредити. Депозити, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: Ната Друкувати

НБУ візьметься за бюджет, а економіку залишить в спокої

  • .  → Ключові теги: Банки, кредити, гроші, валюта, НБУ, Нацбанк

    Нацбанк у 2012 році обрав стратегію фінансування державного бюджету, натомість, як випливає з балансу, економіку відкинув вбік.

    244reee903.jpgУ 2012 році Нацбанк скоротив вкладення в іноземні депозити і цінні папери сумарно на 60,8 мільярда гривень.

    НБУ викупив цінні папери уряду на 28,6 мільярда гривень, довівши їх портфель до 104,6 мільярда гривень.

    Не була пріоритетом фінансова підтримка банків - їх кредиторська заборгованість перед регулятором виросла всього на 4,75 мільярда гривень, до 65 мільярдів гривень.

    Згідно зі статтею 6 закону "Про Нацбанк", фінансування витрат держбюджету не входить до переліку ключових завдань НБУ.

    Головними його функціями є підтримка стабільності гривні, цін і банківської системи.

    В НБУ на минулому тижні заявили, що на ринку і так достатньо ліквідності, тому регулятор і не кредитує банки, пише видання.

    "У минулому році валютні депозити виросли на 32,7 мільярда гривень в еквіваленті", - відзначив директор департаменту з управління валютними резервами та здійснення операцій на відкритому ринку НБУ Олександр Дубихвіст.

    "Ці гроші не були направлені на кредитування. За рахунок них установи повертали зовнішні борги: 2,6 мільярда доларів пішло нерезидентам. Ще 2 мільярди доларів було покладено на іноземні рахунки , і в цілому в 2012 році більше 10 мільярдів доларів просто так пролежали на авуарах", - пояснив він.

    Як повідомляється, одну спробу забезпечити банки довгостроковим гривневим ресурсом Нацбанк зробив 31 серпня - надав трьом банкам річне рефінансування на 3,8 мільярда гривень.

    "Вже наступного дня частина грошей виявилася на валютному ринку, викликавши подорожчання долара до майже трирічного максимуму в 8,172 гривні. Після цього НБУ перестав видавати довгі кредити, хоча потреба банків в гривневих засобах зберігалася - ставки за депозитами навіть перевищили рівень 25% річних. Однак НБУ спрямовував свої кошти лише на ринок ОВДП", - говориться в повідомленні.

    "У Нацбанка, мабуть, була необхідність допомагати уряду, але якусь частину цінних паперів він викуповував з ринку, якусь - з випущених для капіталізації установ", - говорить аналітик ринку облігацій компанії "Інвестиційний капітал Україна" Тарас Котович.

    На початку 2013 року Нацбанк зберіг цю стратегію - із загального приросту портфеля держоблігацій в січні-лютому на 13,3 мільярда гривень регулятор викупив з ринку ОВДП на 9,3 мільярда гривень.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    Додати коментар

     
    Ім'я:
    Пароль: (якщо зареєстрований)
    Email: (обов'язково!)
    captcha

    теги форматування

    додати смайли
     
    Підписатись на коментарі по e-mail  

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми