Банки. Кредити. Депозити, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Українці кинулись нести гроші у банки

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: банки

  В Україні за підсумками лютого 2024 року зросла загальна сума депозитів фізичних осіб у банках. На початок березня вона склала 1,2 трл. грн, що на 13,1 млрд грн. більше, ніж місяцем раніше.

  5593_narada.jpg (39.39 Kb)

  Про це повідомили у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО). Варто відзначити: зростання відбулося після першого зсерпня-2022 зниження суми депозитів, яке було зафіксовано за підсумками січня-2024.

  Українці вважають за краще зберігати заощадження у гривні, а не в іноземній валюті. Так, станом на 1 березня 2024 р. із загальної суми вкладів фізичних осіб (зокрема фізичних осіб-підприємців):

  вклади у національній валюті становили 780,8 млрд грн;
  вклади в іноземній валюті – 427,3 млрд грн.
  Частка ФОП (фізособ-підприємців) у структурі вкладників станом на 1 березня 2024 року склала 3,3%. Загальна сума таких вкладів склала 133,9 млрд грн (тобто 11,1% від загальної суми).

  До речі, за прогнозами банкірів, ставки за акційними гривневими депозитами в залежності від терміну розміщення коштів в Україні незабаром можуть досягти 17% річних, що вище за звичайні "розцінки". Втім, такі акції будуть точковими та короткочасними, а от середні відсотки залишаться незмінними : 13,5% річних для депозитів на 3-6 місяців та 12,5-13% для вкладів на строк від 9 місяців до 1 року. Валютні депозити при цьому ставатимуть все менш вигідними.

  Нагадаємо, всі банки є учасниками Фонду гарантування вкладів. Станом на 1 березня 2024 року у реєстрі учасників Фонду налічувалося 63 банки.

  На час воєнного стану фізичним особам у разі банкрутства банку компенсують повну суму депозиту. Крім того, вклади ФОП підпадають під гарантії Фонду з 1 січня 2017 року.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Amouage: История и искусство роскошной парфюмерии Amouage: История и искусство роскошной парфюмерии
Amouage – это роскошный парфюмерный бренд, основанный в Омане в 1983 году. Его создание было инициировано Ее Высочеством Султаной Кабусом бен Саидом, ...
Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми