Банки. Кредити. Депозити, Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Курс долара встановив новий історичний рекорд

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: курс долара

  Національний банк України (НБУ) встановив на 20 лютого курс долара на рівні 38,28 грн/дол. Це новий історичний рекорд офіційної вартості "баксу" в Україні. Втім, ці значення все одно ще далекі від тих, які вже фіксувалися на готівковому ринку. Навіть станом на вечір 19 лютого курс долара в банках дещо випереджає офіційний і становить 38/38,45 грн (купівля/продаж).

  2083_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)

  Про підвищення курсу повідомили в самому регуляторі. Минулий курсовий рекорд було встановлено в Україні 10 січня 2024 року. Тоді "долар за НБУ" коштував 38,23 грн, що на 5 копійок нижче за новий максимум.

  За останню добу офіційний курс долара збільшився на 30 копійок. За тиждень офіційна гривня ослабла до долара на 66 копійок. А ось в порівнянні з 1 січня 2024 падіння виглядає зовсім не так трагічно – долар підріс лише на 28 копійок.

  Рекорд же готівкового курсу значно перевищує нинішні показники. Восени 2022 року "розцінки" на готівкові долари сягали і 43 гривень. Крім того, слід враховувати, що прогнозний курс, "записаний" урядом у бюджеті-2024, становить 40,7 грн/долар.

  Причин для зростання офіційного курсу долара може бути кілька. Це і сезонний фактор (зазвичай долар в Україні якраз дорожчає в середині зими), і затримки з фінансовою допомогою міжнародних партнерів та блокування поляками кордону.

  Як уже неодноразово пояснював заступник голови регулятора Сергій Ніколайчук, причин для паніки немає. Адже при режимі гнучкості зміна курсу в той чи інший бік є нормальним явищем.

  Більше того, у НБУ прямим текстом попереджали, що таке може статися. "Як і обіцяв НБУ, курс може як послаблюватися, коли ситуація на ринку погіршується, так і зміцнюватися, коли ситуація покращується", - зазначав Ніколайчук.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми