Банки. Кредити. Депозити, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Коли та навіщо націоналізували Укргазбанк

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: націоналізація, Укргазбанк

  Ми продовжуємо розказувати історію про націоналізацію великих банків в Україні. Сьогодні мова йтиме про Укргазбанк.

  4522_630_360_1434389809.jpg (152.77 Kb)


  Історія

  21 липня 1993 року в Одесі був заснований банк Хаджибей. 1995 року його перейменували на Інтергазбанк, а 1997 року в результаті реорганізації банк отримав свою сучасну назву — Укргазбанк.

  Починаючи з 1999 року, банк почав активно розвиватися та розширюватися. Цього ж року був придбаний ужгородський банк Сервіс. Потім — Укрнафтогазбанк із філіями у Києві, Луганську, Сімферополі, Одесі та Львові.

  2002 року до Укргазбанку приєднався банк Народний.

  Усі ці банки стали філією Укргазбанку.

  У 2008 році вибухнула світова фінансова криза. Обвал ринку нерухомості сильно вдарив і по українській банківській системі. Укргазбанк, який на той час тільки почав набирати обертів і розвивати мережу філій, захитався.

  До 2009 року сума збитків банку досягла 4,4 млрд гривень. Укргазбанк цілком могла очікувати участь іншого великого банку того часу — Надра. Але на допомогу прийшла держава. За період з 2009 до 2011 роки уряд вніс до капіталу Укргазбанку 7,4 млрд грн.

  У 2017 році, після того як ситуація в ПриватБанку стабілізувалася, постало питання необхідності зниження частки держави в банківській системі. Тоді ж постало питання, який банк із чотирьох (на той момент державних банків було вже чотири: ПриватБанк, Ощадбанк, Укрексімбанк та Укргазбанк. — Ред.) першим відправляти на продаж. Ним став Укргазбанк. Придбати частину акцій Укргазбанку було запропоновано міжнародній фінансовій корпорації IFC.

  Наприкінці січня 2021 року Міжнародна фінансова корпорація (IFC) та Міністерство фінансів підписали угоду, яка передбачає можливість входження IFC до капіталу державного Укргазбанку. Вирішили, що максимальна частка IFC в капіталі банку складе 20%.
  Наразі частка держави у капіталі Укргазбанку становить 94,94%. Після завершення входження IFC до капіталу банку вона може скоротитися не більше, ніж до 74,94%. Отже, держава все одно збереже повний контроль над банком і процесами, що відбуваються в ньому.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми