Банки. Кредити. Депозити, Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

На що звернути увагу при виборі кредиту: назвали 5 нюансів

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: кредити, поради банкіра

    Українцям на етапі вибору кредиту слід звернути увагу на п'ять головних нюансів. Зокрема, на те, чи перевищують комісії та "приховані" платежі за позикою 2-3% від її загальної суми.

    6788_587fe53b4eee8-0001-5e4a518f-52b4e615-8d61-afa9917e_watermark.jpg (47.74 Kb)

    Свої поради в коментарі озвучила перша заступниця глави правління Глобус Банку Олена Дмітрієва. За її словами, загалом потенційному позичальнику потрібно дізнатися відповіді на такі п'ять питань:

    1. Який перший внесок необхідно зробити для оформлення позики?

    Оптимальний перший внесок на купівлю житла, автомобіля чи побутових речей становить від 10% до 30% вартості, пояснила Дмітрієва. "Що більший перший внесок, то менше кредитне навантаження на позичальника", – нагадала банкір.

    2. Які партнерські програми діють між банком та постачальником/продавцем необхідного товару?

    "Партнерські програми передбачають низку переваг для покупця. Наприклад, зниження комісії за оформлення кредиту або можливість оформлення розстрочки на вигідних для позичальника умовах", – пояснила спеціалістка.

    Також у партнерську програму може включатися додаткова гарантія на придбаний товар. Від її наявності залежить і процес оформлення кредиту – у банківському застосунку, відділенні банку чи компанії-продавця.

    3. Який розмір додаткових платежів?

    Банки не мають права не озвучувати клієнтам ці цифри, навіть якщо у тексті договору намагаються приховати деякі платежі за допомогою формулювань та дрібного шрифту. "Розмір комісій та прихованих платежів у надійних банках не повинен перевищувати 2-3% від суми позики", – наголосила Дмітрієва.

    4. Яка саме ставка встановлюється?

    Ставка за кредитом може бути або плаваючою, або фіксованою. У разі плаваючої ставки позичальник може у майбутньому зіткнутися з проблемами погашення позики.

    5. У разі іпотеки: яка угоду банк має з девелопером?

    "У разі оформлення іпотечного кредиту на придбання житла на первинному ринку за умовами партнерських програм, позичальник отримує додаткову гарантію надійності девелопера і може розраховувати на вигідніші кредитні ставки", – зазначила Дмітрієва.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Топ лайфхаков: куда спрятать деньги Топ лайфхаков: куда спрятать деньги
Важно скрывать личные сбережения от посторонних лиц. Самая очевидная причина – безопасность, скрытые деньги менее подвержены краже в случае взлома или...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми