Банки. Кредити. Депозити, Транспорт та авто, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В Україні очікується помітне зниження ставок за автокредитами

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: відсоткові ставки, автокредити

  В Україні очікується помітне зниження відсоткових ставок за автокредитами. Вартість таких споживчих позик може впасти на 2-3 відсоткові пункти і скласти в середньому 12% замість поточних 15%. Зміни настають у найближчі півтора-два місяці, вважають учасники ринку.

  9916_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)


  Про це повідомив керівник управління автокредитування Глобус Банку Сергій Кіпоренко. Він пояснив, що такі суттєві зміни на ринку автокредитів пов'язані зі зниженням облікової ставки НБУ .

  "Зниження облікової ставки є стимулом для зниження (відсотків. – Ред.) майже всіх кредитних банківських програм і, зокрема, автокредитування, адже залучені фінансові ресурси стануть дешевшими. Відповідно зростання доступності кредитів позначиться на зростанні продажів", – вважає фахівець.

  Ще однією важливою умовою для підтримки попиту залишається стабільність курсу гривні до долара. Крім того, на ситуацію впливає і поступове відновлення економіки, що позначається на прибутках українців.

  Якщо всі фактори збережуться на сприятливому рівні, банки прийматимуть рішення про швидке зниження відсотків за автокредитами, а також про розширення партнерських програм з автодевелоперами. У результаті покупці мають досить широкий вибір як кредитних умов, так і автобрендів, прогнозує Кіпоренко.

  Загалом з початку 2023 року продаж автомобілів у кредит уже пожвавився. Особливо помітною була позитивна динаміка влітку. У результаті до початку вересня кількість автокредитів серед загальних продажів машин становила вже 12%, що на 4% більше, ніж на початку року.

  А в абсолютних цифрах автокредитування з початку року зросло більш ніж утричі. Якщо у січні-2023 українці купили 316 машин у кредит, то у серпні – вже 943. Очікується, що до кінця року на місяць оформлятиметься по 1500 кредитних договорів на купівлю автомобілів.

  Які нові авто купують українці у кредит

  Експерт поділився даними про бренди, автомобілі яких українці вважають за краще купувати в кредит. Це:

  Skoda – понад 20% загальної кількості автокредитів;
  Reanult - 20%;
  Volkswagen – 17%;
  Toyota – 17%;
  BMW – 13-15%;
  інші марки – 11–13%.
  Цей топ навряд чи зміниться до кінця 2023 року, вважає Кіпоренко. Справа в тому, що українці при виборі авто керуються кількома умовами, і ці марки повністю відповідають їм. Це:

  широкий модельний ряд автомобілів;
  вартість післягарантійного обслуговування (ціни на запчастини, ТО, наявність великої мережі сертифікованих СТО тощо);
  можливість продати автомобіль на вторинному ринку за 50-60% від його первісної ціни (залежно від пробігу та терміну використання автомобіля, але не більше 3 років).  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми