Банки. Кредити. Депозити, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Ідея про переведення одного з держбанків у Банк розвитку

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: Гетманцев, держбанк, Банк розвитку, перетворення

  Перетворення одного з наявних державних банків на Банк розвитку за прикладом KfW у Німеччині дасть змогу підвищити ефективність процесу відновлення України та залучити більше фінансування, зокрема й приватного, вважає голова парламентського комітету з питань фінансів, податків і митної політики Данило Гетманцев.

  6121_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


  «Я підтримую ідею про переведення одного з державних банків у Банк розвитку за прикладом KfW у Німеччині. У цього банку має бути одне основне завдання — фінансувати відновлення, суб'єкти, які беруть участь у відновленні, спеціальні правила і спеціалізація на проєктах розвитку», — заявив він у Києві в суботу на щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії, організованій Фондом Віктора Пінчука.

  У коментарі агентству «Інтерфакс-Україна» Гетманцев наголосив, що питання не лише в перейменуванні, а в спеціальних регуляціях і спеціальних ліцензіях для цього банку, які б дали йому змогу взяти на себе частину фінансування.

  «Поки що, я вважаю, ця ідея просувається мляво. Вважаю, що потрібно трохи прискоритися з нею», — зазначив голова комітету.
  Гетманцев, торік призначений секретарем Національної ради з відновлення, також наголосив на необхідності підвищити адміністративний потенціал усіх відомств, які беруть участь у цьому процесі.

  «Ці агентства мають діяти відповідно до європейських принципів прозорості та піддаватися аудиту з боку світових аудиторів», — заявив він.

  В Україні після націоналізації Сенс Банку наприкінці липня п’ять державних банків, зокрема чотири в першій п’ятірці. На держбанки за підсумками півріччя припало 64% чистого прибутку (43,3 млрд грн із 67,6 млрд грн) за їхньої частки в загальних активах 55,7% (1,534 трлн грн із 2,925 трлн грн).  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют
Унікальний інструмент, що дозволяє відновлювати Seed Phrase (фразу для відновлення доступу до криптовалютного гаманця), вразив світ криптовалют. Seed ...
Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner
Отримуйте щоденний пасивний дохід у світі криптовалют за допомогою SunMiner - провідного постачальника обчислювальної техніки.
Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми