Банки. Кредити. Депозити, Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

3- та 6-місячні депозити стали найбільш популярними серед українців

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: депозити

  Внаслідок зміни монетарної політики Національного банку, 3- та 6-місячні депозити в поточному році стали найбільш популярними серед українців.

  9916_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

  Про це розповіли банкіри під час круглого столу «Як українцям можна заробити на депозитах», проведеного «Фінансовим клубом».

  «Запровадження 3-місячних депозитних сертифікатів дало поштовх зростанню депозитних ставок і конкурентній боротьбі банків за строкові депозити і вклади приватних клієнтів. Це підштовхнуло в кілька хвиль до зростання відсоткових ставок. Спершу відреагували недержавні банки, а потім навіть і державні банки підняли відсоткові ставки, оскільки побачили, що йде перетік клієнтів на більш вигідні ставки, — заявив голова правління Акордбанку Олексій Руднєв.

  За його словами, наразі це дає можливість за рахунок депсертифікатів відтягнути залишки з поточних рахунків клієнтів на строкові депозити, де гарна ставка, яка більша за рівень інфляції в країні.

  Інший банкір зазначив, що банки вкладали в 3-місячні депозитні сертифікати НБУ кошти, залучені в клієнтів на 3-місячні депозити.
  «Цього року перефокусування відбулося в бік 3-місячних депозитів. Ба більше, ще й дні почали враховуватися. Було 90 днів, потім Нацбанк сказав, що фактично має бути 93 дні як мінімальний термін. Протягом року ця трансформація відбувалася. І зараз в нас в портфелі переважають депозити від 3 до 6 місяців», — заявив член правління з розвитку роздрібного бізнесу ОТП Банку Олег Клименко.
  «Після введення цього інструменту Нацбанку в більшості банки підняли ставки саме на 3−6 місяців, зробивши їх більш привабливими для клієнтів, які раніше зберігали кошти на 1-місячному депозиті чи на рахунку до запитання», — розповів директор департаменту-трайбу некредитних продуктів ПУМБ Дмитро Коваль.

  Директорка з роздрібного бізнесу Банку Кредит Дніпро Катерина Мелеш підтверджує популярність таких продуктів.

  «Наразі 3-місячні вклади домінують. Банки хочуть зафіксувати велику ставку на більш короткий термін. А клієнти хочуть високу ставку на більш довгий термін», — зазначила Катерина Мелеш.

  «На початок року була проблема — домінування поточних рахунків в пасивах фізосіб. Тому НБУ здійснив певні дії, змінив нормативи в декілька ітерацій. Відповідно всі банки були змушені залучати кошти на строкові пасиви. Чому на 3−6 місяців? Тому що десь в травні почалися розмови про перегляд облікової ставки в бік її зниження. З’явилися прогнози, що на кінець року вона буде 19−20%. І саме 3−6 місяців стали найбільш популярними, тому що банкіри не захотіли входити в довгострокову ризикову історію з високими депозитними ставками», — резюмував заступник голови правління ТАСкомбанку Артур Муравицький.

  Оскільки очікується ще два зниження облікової ставки цього року, «банкіри роблять максимальні офери для клієнтів саме на 3 і 6 місяців».

  «Поки що більшість банків роблять акцент на короткі терміни таких вкладів від трьох до шести місяців. Ми бачимо, що це домінуючі офери на ринку», — сказав Артур Муравицький.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми