Банки. Кредити. Депозити, Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

НБУ не виключає перехід до більш гнучкого валютного курсу

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: НБУ, валюта

  Національний банк України (НБУ) не виключає кроків щодо переходу до більш гнучкого валютного курсу, втім найближчим часом не слід очікувати повноцінного режиму плаваючого курсоутворення.

  1930_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Про це розповіла пресслужба Нацбанку в коментарі «Апострофу».

  Нагадаємо, одразу після російського вторгнення регулятор з метою забезпечення стабільної роботи фінансової системи країни зафіксував валютний курс на рівні 29,25 гривні/долар США. У липні 2022 року фіксований курс було підвищено до рівня 36,56 гривні/долар «з огляду на зміну фундаментальних характеристик економіки України під час війни та зміцнення долара до інших валют».

  До початку великої війни валютний курс був плаваючим і встановлювався за результатами торгів на міжбанківському валютному ринку.

  «Фіксований курс в умовах значної невизначеності, спричиненої повномасштабною війною, відіграє важливу роль для стабілізації економіки, виконуючи функцію якоря для заспокоєння очікувань, — йдеться у відповіді НБУ. — Водночас світова практика та досвід Національного банку свідчать, що фіксація курсу та жорсткі адміністративні обмеження, що її підтримують, є оптимальним рішенням лише у відносно обмеженій часовій перспективі. Адміністративні важелі впливу на ринок з часом втрачають свій позитивний вплив, натомість негативні ефекти від їх застосування — посилюються».

  З огляду на це, Нацбанк спрямовує свої зусилля на формування належних передумов для переходу до пом’якшення обмежень, а в перспективі - і до більшої гнучкості курсу.

  «Для того, щоб такий перехід не створив шоків для економіки, НБУ, зокрема, зберігає облікову ставку на рівні 25%, а також вживає додаткові заходи, спрямовані на забезпечення привабливості та збільшення строковості заощаджень в гривні», — підкреслили в Нацбанку.

  При цьому регулятор зазначив, що кроки з пом’якшення валютних обмежень та у напрямку до більшої гнучкості курсу прив’язуватимуться не до часових меж, а до наявності необхідних макроекономічних передумов.

  «Важливим пріоритетом НБУ є збереження стійкості та керованості курсової динаміки як важливого елементу досягнення низької та стабільної інфляції. З огляду на це, а також ураховуючи обмежену здатність валютного ринку до самозбалансування, навіть після переходу до гнучкішого курсу, НБУ і надалі контролюватиме ситуацію на валютному ринку. Виходячи з цього, звертаємо Вашу увагу, що… йдеться саме про перехід до більшої гнучкості курсу в перспективі за формування необхідних передумов. Натомість про повернення до повноцінного режиму плаваючого курсоутворення навіть у середньостроковій перспективі поки не йдеться», — повідомили в Нацбанку України.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми