Банки. Кредити. Депозити, Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Українці активно несуть гроші в банки

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: депозити, банки

  Після сплеска кількості кредитів торік, наразі загальний обсяг позик скоротився.

  3143_011990_n1.jpg (75.24 Kb)

  Станом на травень 2023 року обсяг депозитів бізнесу та українців в українських банках становить майже 2 трлн грн - на третину більше, ніж минулого року, натомість загальний обсяг кредитів скоротився на 8%.

  Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними Опендатабот, зазначивши при цьому, що депозити корпоративного сектору в іноземній валюті збільшились на 10% до квітня 2021. При цьому, як і раніше, бізнес більше довіряє національній валюті: частка гривневих вкладів становить 67%.

  "Станом на травень 2023 року загальний обсяг депозитів бізнесу та громадян складає майже 2 трлн грн. Це на 33% більше, ніж рік тому, та майже вполовину більше, ніж станом на початок травня 2021 року. Сума депозитів компаній та підприємств складає 1,03 трлн грн. Це на 44% більше, ніж на початок травня 2022 року, та майже в 1,6 разів більше, ніж на 1 травня 2021 року", - йдеться у повідомленні.

  Зросли й обсяги депозитів українців. На початок травня поточного року загальна сума вкладів громадян в українських банках склала 942 млрд грн. Це на 36% більше, ніж станом на травень 2021 року.

  У порівнянні з відповідним періодом минулого року обсяг депозитів громадян в іноземній валюті зріс на 9%, а до 2021 року трохи зменшився - на 3%. При цьому частка вкладів у національній валюті також скоротилася. Наразі вона складає 63%, тоді як станом на травень 2022 року частка гривневих депозитів складала 67%, а у цей же період 2021 року - 61%.

  "Після сплеска кількості кредитів торік (1,05 трлн грн), наразі загальний обсяг позик скоротився на 8%. Проте це лише на 1% менше, аніж було у відповідний період 2021 року", - повідомили у компанії.

  Більшість кредитів припадає на бізнес - 736 млрд грн. Корпоративний сектор надає перевагу позикам у національній валюті: їх частка складає 68% від загального обсягу. Для порівняння: до початку повномасштабної війни у 2021 році цей показник був на рівні 59%.

  Сума кредитів громадян, у порівнянні з минулим роком, скоротилася суттєвіше - на 17%. Наразі українці позичили у банків 205 млрд грн. Це навіть менше, аніж було у травні 2021 року. Українці переважно беруть гривневі займи - їх частка сягає 94%.

  Вклади українців під час війни
  Верховна Рада у квітні 2022 року ухвалила закон про повне гарантування державою вкладів фізичних осіб на період воєнного стану і 3 місяці після його завершення.

  У грудні 2022 року повідомлялося про те, що українцям спишуть кредити на майно, знищене окупантами.

  За даними Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, станом на 1 квітня 2023 року загальна сума вкладів фізичних осіб (у т.ч. фізичних осіб-підприємців) у банках України склала 1,062 трлн грн, що на 6,6 млрд грн перевищило показник станом на 1 березня.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми