Банки. Кредити. Депозити, Фінанси. Гроші. Валюта, Сільське господарство та промисловість Автор: RomanK Друкувати

Як Україна зуміла ввійти в "п’ятірку" найбільших світових агроекспортерів

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: експорт агропродукції, Україна

  Навіть в умовах безпрецедентних викликів, спричинених повномасштабним вторгненням росії, Україна залишилася в «п'ятірці» найбільших світових агроекспортерів, зберегла присутність на більшості традиційних зовнішніх ринків, наростила та диверсифікувала експортні поставки до окремих країн, передусім ЄС.

  5212_1473428277_35065f06bd7b3c71a76c264fb.jpg (92.55 Kb)

  Про це пише Національний банк України.

  Чим це можна пояснити

  По-перше, важливою складовою стійкості українського експорту історично є значна частка продовольства в його структурі, що забезпечувало майже половину товарного експорту України перед повномасштабною війною.

  Така структура традиційно стримувала падіння українського експорту в кризові періоди. Адже під час світових криз попит на продовольство є стійкішим порівняно з попитом на технологічно складніші товари. Ця тенденція підтвердилася й після початку повномасштабної війни.

  По-друге, для підтримки експорту з України, насамперед продовольства, було реалізовано комплекс заходів за участю міжнародних партнерів. Серед них:

  розбудова логістичних шляхів на західному кордоні та активізація роботи дунайських портів;
  лібералізація митних тарифів з боку основних західних торговельних партнерів;
  запровадження «зернового коридору», який з початку функціонування забезпечив транспортування більше чверті загального експорту товарів.

  Продовольчий експорт і надалі надаватиме значну підтримку українській економіці та буде міцним підґрунтям для повоєнного відновлення.

  Водночас важливим завданням для підвищення конкурентоздатності українського експорту в довгостроковій перспективі є збільшення частки в ньому високотехнологічної продукції та подальша розбудова логістичної інфраструктури.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми