Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Яку загрозу для України несе світова банківська криза

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: НБУ, світова банківська криза

  У Національному банку України оцінили загрози для українського банківського сектора банкрутство великих банків Сполучених Штатів та Європи. Там вже закрились кілька фінустанов.

  2672_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


  Про це повідомляє Новини.Live з посиланням на «НВ».

  Загрози від банкопаду

  За словами глави НБУ Андрія Пишного, на даному етапі економісти не вбачають суттєвих загроз для української банківської сфери.
  «Поки ми не очікуємо значного впливу для України, оскільки за поточних умов ми не є активним учасником світових фінансових ринків... Утім, традиційно ми ретельно проаналізуємо всі можливі ефекти та ризики та врахуємо їх у оновленому квітневому макропрогнозі НБУ», — пояснив посадовець.

  Він не вважає, що світова банківська криза загалом якимось чином може вплинути на міжнародну підтримку України з боку Сполучених Штатів та країн Європейського Союзу. Обсяги фінансової підтримки закладені у плани держав на поточний рік.

  Банківська криза

  Нагадаємо, у США черговому банку загрожує банкрутство. Акції каліфорнійського First Republic Bank впали на 70% під час останніх кількох сесій на тлі новин про крах двох фінустанов в країні.

  Після краху одного з найбільших банків США за обсягом активів Silicon Valley Bank (SVB), акції світового фінансового сектора втратили 465 мільярдів доларів ринкової вартості. Інвестори побоюються вкладатись у облігації.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми