Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

НБУ став переможцем міжнародної премії Central Banking Awards

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: НБУ, нагорода

  Національний банк України разом з Національним банком Польщі стали переможцями міжнародної премії Central Banking Awards у номінації Currency Manager. Нагороду в цій номінації переважно отримують центробанки за здобутки в управлінні готівковим обігом.

  2672_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


  Про це повідомила пресслужба регулятора.

  Цьогоріч водночас із визнанням Національного банку України центральним банком року та нагородою за ініціативу у сфері платіжної та ринкової інфраструктури суддівська колегія Central Banking Awards також оцінила спільні зусилля українського та польського центробанків із розроблення механізму екстреного обміну готівкової гривні на місцеву валюту для українських громадян, що були вимушені залишити свої домівки та рятуватися від війни за кордоном.

  Як коментують перемогу в Нацбанку України

  «Ця нагорода від Central Banking підкреслює спрямованість Національного банку України на захист українських громадян у співпраці з іноземними партнерами. Ми не могли залишити напризволяще в надскладних умовах мільйони наших людей, здебільшого жінок з дітьми, які змушені були полишити свої домівки через безпекові ризики. Маючи з собою мінімум речей та лише поспіхом взяту готівкову гривню, вони стикнулися з неможливістю обміняти її за справедливим курсом на місцеву валюту. Тому ми одразу почали шукати механізми розв’язання цієї проблеми», — прокоментував заступник Голови Національного банку України Сергій Ніколайчук.

  Розуміючи складність ситуації, Національний банк України в перші дні повномасштабної війни розпочав комунікацію з центральними банками країн-сусідів, які прийняли українських переселенців, для пошуку механізму обміну гривні на місцеву валюту. Водночас першочерговим завданням було укладення угоди про обмін з Національним банком Польщі, адже саме до цієї країни виїхало найбільше українців. Як свідчать дані ООН, за перший місяць повномасштабної війни український кордон перетнуло близько 3,5 млн громадян, зокрема близько 2 млн українців виїхало до Польщі.

  У результаті вже за місяць з початку повномасштабного вторгнення Національному банку України спільно з Національним банком Польщі вдалося запустити обмін готівкової гривні на злоті в Польщі.

  «Це була перша подібна угода між НБУ та іноземним центробанком. Крім того, результатом нашого партнерства з Національним банком Польщі стала безпрецедентна за своїм масштабом програма обміну готівкової гривні, реалізована спільно зі ще дев’ятьма центробанками європейських країн, і саме у той час, коли вона була найзатребуванішою», — сказав Сергій Ніколайчук.

  Як наслідок, Національному банку України поступово вдалося укласти ще дев’ять угод та запустити обмін готівкової гривні в Німеччині, Швеції, Швейцарії, Литві, Нідерландах, Бельгії, Латвії, Італії та на Мальті.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми