Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Рейтинг банків за депозитами

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: банки, депозити

  Після сплеску зростання ставок дрібні банки знову поставили підвищення дохідності вкладів на стоп.

  2672_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


  Незважаючи на затишшя, яке здається, що існує, депозитні ставки продовжують зростати. Щоправда, підвищення стосується лише вкладів на довгі терміни. Наприклад, за останні два тижні середня дохідність гривневих депозитів на 9 місяців збільшилася з 11,99% до 12,85% річних, на рік — із 13,28% до 13,9% річних. А ось середня ставка за тримісячними вкладами залишилася незмінною.

  Такий розклад на депозитному ринку є результатом заходів НБУ, спрямованих, із одного боку, на зв’язування «зайвих» грошей та боротьбу з інфляцією, з іншого — на підвищення дохідності довгих депозитів. Головний важіль регулятора у досягненні цієї мети — підвищення вимог обов’язкового резервування, — простіше кажучи, регулювання обсягів коштів, які банки повинні заморожувати на рахунках НБУ під операції з грошима своїх клієнтів.
  Найжорсткіші вимоги виставлені до «гарячих» грошей, і з 11 березня вони знову підвищуються: на коррахунку НБУ банки будуть змушені знерухомити 20% від гривневих коштів фізосіб, залучених на поточні рахунки або до запитання. Під валюту, що залучається таким чином, резервувати доведеться ще більше — 30%. Загалом, як уже підрахували в НБУ, додатково банкам доведеться заморозити близько 60 млрд грн.

  Найсерйознішою ця проблема залишиться для невеликих фінустанов, яким для виконання нового нормативу доводиться розпродувати валюту. Це вже спровокувало ситуативне зміцнення гривні.

  У НБУ сподіваються, що фінансистам (за винятком великих банків, які обслуговують соцвиплати) доведеться активніше залучати гроші населення і компаній, а для цього — збільшувати ставки за депозитами, підвищуючи їхню привабливість.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми