Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Що буде з відсотками по депозитах

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: банки, депозити

  Вкладники не побачать 25% річних за депозитами.

  6464_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)

  Про це розповіли учасники круглого столу «Як нова облікова ставка НБУ вплине на фінансовий ринок», проведеного «Фінансовим клубом».
  «Облікова ставка — це ринковий інструмент. Зараз вона надає банкам стимули більше конкурувати за вкладника, що зумовить монетарну трансмісію — а саме підвищення ставок за депозитами», — очікує директор департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ Володимир Лепушинський.
  За його словами, скорочення профіциту ліквідності змусить банки активніше піднімати ставки. «Цей крок спрямований на те, щоб і громадяни, і бізнес могли свої вільні гривневі ресурси убезпечити від інфляції. І таким чином не створювали додаткового попиту на валюту», — розповів пан Лепушинський.

  «Я б не задавав високих очікувань. На жаль, для вкладників ставки за депозитами не підтягнуться дуже близько до облікової ставки, але суттєве зростання буде. Всі розуміють, що облікова ставка 25% не назавжди. Не очікуйте, що за річними депозитами банки будуть давати набагато більше, ніж вони дають зараз», — каже начальник аналітичного відділу Альфа-Банку Олексій Блінов.
  Однак за короткими депозитами зростання може бути суттєвим. «Зараз навіть є тижневі й двотижневі депозити — за ними може бути суттєве зростання в бік облікової ставки», — не виключає Олексій Блінов.

  Багато банків не захочуть нічого змінювати. «Думаю, що буде боротьба між «жадібністю нічого не міняти і мати дешеве фондування», напевне, в більших банках, і «можливістю збільшити свою поки що малу частку в дрібних банках», — каже фінансовий аналітик групи ICU Михайло Демків. Окремі невеликі банки, дійсно, останніми днями вже переглянули ставки, піднявши їх до 17-18% річних.
  Експерт Центру соціально-економічних досліджень «CASE Україна» Євген Дубогриз вважає, що банки будуть підвищувати ставки за строковими вкладами, щоб мати «більш-менш передбачуваний ресурс».

  При цьому вкладники, вірогідно, хотіли б побачити ставки понад 20% річних, щоб припинити «полювання» за валютою. «Депозити вищі, ніж 20% річних, — це психологічний тригер для людей, щоб не купувати валюту, а класти гроші хоча б на піврічний депозит», — вважає Євген Дубогриз.
  Такі ставки не очікуються, тому варто розуміти, що майбутня дохідність за депозитом може не покрити інфляцію. «У нас інфляція в червні—липні сягне 20% і перевищить, тому, на жаль, підвищені депозитні ставки не врятують від інфляції, але тільки компенсують частину», — каже Олексій Блінов.

  Михайло Демків уточнює, що майбутню ставку за річним вкладом у гривні потрібно порівнювати не з поточною інфляцією, а з інфляцією наступних 12 місяців, яка може бути нижче 20%, які очікуються. «Тому є шанс, що нова ставка за депозитом врівноважиться із інфляцією», — зазначив експерт.
  Однак все одно потрібно бути готовим до втрат. «Зараз немає такого інструменту, який би міг дати можливість не те що примножити заощадження, а навіть їх зберегти. Вільного руху капіталу зараз немає, дохідність що за ОВДП, що за гривневими депозитами не перекриває споживчу інфляцію, навіть прогнозовану. Всі ми станемо біднішими, і це треба мати на увазі. Ми можемо зменшити втрати від інфляції, але не можемо зберегти чи примножити заощадження», — попередив Євген Дубогриз.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Amouage: Історія та мистецтво розкішної парфумерії Amouage: Історія та мистецтво розкішної парфумерії
Amouage – це розкішний парфумерний бренд, заснований в Омані у 1983 році. Його створення було ініційовано Її Високістю Султаною Кабусом бен Саїдом, ме...
Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми