Банки. Кредити. Депозити, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Чому зменшились відсотки за вкладами - коментар банкірів

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: банки, депозити

  Основна причина низької ставки — скорочення обсягів нового кредитування.

  5242_011990_n1.jpg (75.24 Kb)

  Головну причину низьких депозитних ставок банкіри назвали під час круглого столу «Як зберегти та примножити заощадження в умовах воєнного стану».

  «В усіх банках спостерігається надліквідність. І відсутність активних темпів кредитування впливає на це. Тому зараз немає об’єктивної причини, щоб різко піднімати ставки чи залучати депозити», — розповів директор департаменту роздрібних клієнтів Кредобанку Олександр Супрунович.

  Замороження кредитування одразу після початку війни позбавило банки потреби в нових депозитах за будь-яку ціну.

  «Банки кредитують в першу чергу корпоративний бізнес, і дуже обмежено. Частина клієнтів, яка спроможна брати кредити, значно зменшилася в порівнянні з довоєнним періодом. Відповідно, потреби банків у додатковій ліквідності дуже обмежені. Банківська система є надліквідною і банкам вистачає ресурсної бази. Тому у нас немає гострої потреби у залученні нових коштів в значних обсягах», — сказав керівник відділу депозитів ПУМБ Микита Малясов.

  Заступник голови правління ТАСкомбанку Артур Муравицький констатує слабке корпоративне кредитування.

  «Банківська система ліквідна і додаткові кошти не потрібні, тому що практично зупинилося кредитування: корпоративний сектор лише трішки банками кредитується. Корпоративне кредитування завжди здійснювалося за мінімальними ставками, тому тренду для зростання депозитних ставок немає. І другий фактор — це „економіка“ банків, які знаходяться в ситуації тих чи інших кредитних канікул, коли клієнти не платять відсотки за кредитами», — зазначив банкір.

  У таких умовах вкладникам не варто розраховувати, що депозитна ставка компенсує інфляційне знецінення гривні.
  «Зараз просто немає об’єктивних причин у банків — ні економічних, ні по ліквідності, щоб платити адекватні з точки зору макроекономіки ставки за депозитами. Відсоток за депозитами зараз не покриває темпи інфляції. Це реалії воєнного часу», — сказав Артур Муравицький.
  Депозитна ставка втратила важливість для вкладників під час війни
  Водночас в умовах війни українці переглянули своє ставлення до зберігання грошей в банках: оперативний доступ до коштів став основною перевагою, а дохідність вкладень втратила лідерську позицію.

  «Ставка за депозитом, дохідність, не дуже цікавить клієнта. Тому банки і знизили ставки. Тому що не це є визначальним фактором для розміщення депозиту, а надійність вкладів, розуміння того, що гроші зберігаються, що банківська система працює, що гроші десь зберігаються в надійному місці, і є постійна доступність до них», — заявив заступник голови правління Укргазбанку Родіон Морозов.
  За його словами, депозит — це відкладене збереження коштів. «Воно значно важливіше для клієнта, ніж безпосередньо дохідність. І я вважаю, що якщо б банки в ці два місяці підвищували ставки, це навпаки викликало б сумніви в тому, що банк працює надійно і стабільно», — пояснив він.

  Тому банки намагаються запропонувати інші стимули розміщувати депозити. «Ми шукаємо додаткові мотивації, тому що під час війни психологія людини зсунулася з базових економічних речей на базові цінності. Ми намагаємося створити додаткові стимули, щоб клієнтів з поточних рахунків поступово залучати на депозити», — сказав Родіон Морозов.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Amouage: Історія та мистецтво розкішної парфумерії Amouage: Історія та мистецтво розкішної парфумерії
Amouage – це розкішний парфумерний бренд, заснований в Омані у 1983 році. Його створення було ініційовано Її Високістю Султаною Кабусом бен Саїдом, ме...
Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми