Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Банкіри розповіли про доступні кредити

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: банки

    Для того, щоб зробити кредити доступнішими, необхідно підняти планку максимальної виручки потенційних позичальників.

    9141_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

    Про це банкіри розповіли під час круглого столу «”5-7-9%”: видати не можна відмовити», проведеного онлайн «Фінансовим клубом».

    «На сьогодні є обмеження за обсягом річної виручки – 100 млн грн – на компанію чи групу компаній. І, відповідно, є багато клієнтів із більшою виручкою, які надають запит, але ми не можемо надавати їм інвестиційні кредити, оскільки клієнти із більшою виручкою – в розмірі до 10 млн євро в еквіваленті – можуть брати учать тільки у рефінансуванні», – розповів керівник з мікрокредитування департаменту малого бізнесу ПУМБ Віктор Харковець.

    Тому заступник директора департаменту МСБ Укргазбанку Микола Алфьоров пропонує урівняти умови кредитування. «Потрібно за виручкою зрівняти клієнтів, яких ми рефінансуємо, – 10 млн євро, і клієнтів, яким ми даємо новий кредит – 100 млн грн. Потрібні рівні правила», – сказав він.

    Через цю перепону клієнти почали вигадувати схеми.

    «Клієнт, який має виручку більше за 100 млн грн, може взяти кредит на умовах банку і потім піти рефінансуватися під 0%, бо під планку 10 млн євро він підходить. Клієнти шукають шляхи, як отримати цей «нуль». Потрібні рівні правила», – каже заступниця директора департаменту розвитку корпоративного бізнесу та МСБ Кредобанку Наталія Згоба.

    Розвитку програми заважають також інші складнощі. «Оборотний капітал (під 3%. – Ред.) можна взяти тільки на антикризові заходи із запобігання виникненню і поширенню «ковіду». При цьому ми рефінансуємо діючих позичальників, які отримували кредит на обігові кошти. А позичальники, які вже придбали обладнання за свої кошти, обмежені в отриманні оборотного капіталу. Такі моменти зупиняють можливість скористатися цією програмою», – пояснив Микола Алфьоров.

    В.о. директорки департаменту мікро-, малого та середнього бізнесу Ощадбанку Олена Гіль вважає, що програма доступних кредитів може охопити понад 20% клієнтів від загальної кількості малого бізнесу.

    «Якщо кількість активних бізнес-клієнтів до 100 тис., то потенційний попит на програму є. І ми маємо резерв клієнтської бази», – наголосила вона.

    Фонд не готовий до кардинальних змін умов. «Виручку урівняти? Можна, але з’являться експерти, які скажуть, а що це за малий бізнес в Україні із річним доходом в 10 млн євро? І будуть нам натякати на агрохолдинги. 10 млн євро – це тимчасова норма виключно під рефінансування. За всіма іншими кредитами залишається 100 млн грн річного доходу», – сказав виконавчий директор Фонду розвитку підприємництва Руслан Гашев.

    Він пропонує ухвалити концептуальне рішення: або програма розширюється не тільки на мікро- та малий бізнес, а ще й на середній, або визнається, що не може бути малого бізнесу із річним доходом 10 млн євро. «В Європі – так, в Україні – мабуть, що ні», – впевнений він.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми