Банки. Кредити. Депозити, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Росія придумали спосіб порятунку своїх банків від санкцій

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: санкції

    Найбільші банки Росії розробили схему дій на випадок, якщо по відношенню до них будуть введені санкції з боку Сполучених Штатів.

    5511_1470475112_sankcii.jpg (59.73 Kb)

    "Кожен важливий банк має покроковий план, що він робить в тій чи іншій ситуації. Перший місяць розписаний по днях, а то й по годинах", – повідомляє Reuters з посиланням на високопоставленого чиновника.

    Дві найбільші загрози для банківського сектора в Росії – відключення від системи обміну банківськими повідомленнями SWIFT і заборона на роботу з валютою, яка надходить головним чином від банків США.

    Провідні російські банки почали розробляти схему в 2018 році спільно з Мінфіном і Центробанком РФ. У разі, якщо хтось із великих фінустанов виявиться відрізаним від валютних операцій через санкції, схема повинна дозволити виграти час, заспокоїти клієнтів і уникнути різкої зупинки валютних розрахунків.

    На випадок відключення від SWIFT була розроблена система обміну фінансовими повідомленнями Банку Росії.

    Для підтримки валютних розрахунків також існує кілька опцій. Серед них – використання взаємних кореспондентських рахунків. Зокрема, Сбербанк, ВТБ, Газпромбанк і РСХБ мають валютні кореспондентські рахунки в ряді іноземних банків, включаючи Citibank і JPMorgan.

    Крім доларів у російських банків є рахунки в інших валютах в різних іноземних банках. У разі потрапляння російського банку до списку санкцій, він буде відрізаний від транзакцій в доларах із зовнішнім світом.

    У цьому випадку банки готуються використовувати валютні коррахунки, які у них вже є, або відкривати нові.

    "Тобто, вони будуть ці долари гнати всередині себе через внутрішні проводки, минаючи коррахунок, наприклад, у Citi. Але все одно хтось один з цього ланцюжка повинен мати коррахунок у доларах у Citi або JP Morgan, їм потрібно буде все одно робити якісь зовнішні платежі і надходження, місток повинен бути", – заявило джерело в іноземному банку.

    Ще один варіант підтримки валютних розрахунків – надання ЦБ Росії валюти "чистому банку", який не перебуває під санкціями. Той у свою чергу зможе розподіляти валютну ліквідність далі по системі.

    Третій варіант є найбільш ризикованим. Він має на увазі, що Банк РФ надає валюту підсанкційному банку безпосередньо, проте в цьому випадку і регулятор ризикує потрапити під санкції.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми