Для того, щоб оформити кредит в інтернеті, тепер не потрібно паспортних даних.
За допомогою інтернет-ресурсів шахраї спершу знаходять персональні дані, а потім оформляють на них кредит без відома самого потерпілого.
Персональні дані можна знайти де-завгодно: в соціальних мережах, з сайтів закупівель, з відкритих реєстрів. Також почастішала торгівля базою даних великих фінансових установ колишніми співробітниками. Чи не складно знайти цю інформацію і хакерам. Після оформлення кредиту, на адресу жертви приходить лист з сумою заборгованості, датою відкриття кредиту і, звичайно, відсотки і штрафи за несплату боргу.
Після оформлення кредиту, на адресу жертви приходить лист з сумою заборгованості, датою відкриття кредиту і, звичайно, відсотки і штрафи за несплату боргу.
Банки і компанії-кредитори не заперечують, що такі ситуації відбуваються часто, але провину на себе не беруть. "Однозначно, це зовнішнє шахрайство і це явно якась група. Яким чином і де вони брали бази - природно, у нас немає такої інформації. Крадуться бази паспортів, ІПН-кодів, фінансових номерів, робляться клони мобільних SIM-карт ", - заявляє Олена Андронникова, директор кредитної компанії.
Сама компанія Олени провела тест на детектор брехні, але винних не знайшла. Для уникнення такої ситуації краще не розміщувати персональні дані в інтернет, і ні в якому разі не пересилати копії документів. При одержанні листа з боргом, звернутися в компанію, від якої воно прийшло і заявити, що кредит ніхто не отримував. Після чого заява може потрапити в юрисдикцію кіберполіції. За неофіційною інформацією, у справах онлайн-кредитування постраждало більше тисячі українців.