Банки. Кредити. Депозити, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

The New York Times: У НБУ зневірилися в гривні

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: гривня

    Глава Національного банку України Валерія Гонтарева не довіряє національній валюті і зберігає особисті заощадження в американських доларах.

    6843_07124440_ak.jpg (47.56 Kb)

    Про це пише The New York Times у статті "В Україні навіть перший банкір країни не довіряє банкам", аналізуючи електронні декларації українських політиків.

    "Високопосадовець, що опікується банками країни - Валерія Гонтарева, яка відповідальна за стабілізацію національної валюти - гривні, тримає більшу частину своїх грошей у доларах США - $1,8 мільйона", - пише The New York Times.

    Видання наголошує, що такі дії глави Нацбанку, як і інших політиків, негативно позначаються на довірі до гривні і банківської системи України в цілому.

    "У багатьох законодавців і чиновників, відповідальних за те, що б вселяти громадськості довіру до економічних і банківських установ України, мало віри, що їх власне багатство буде в безпеці в національних банках країни, згідно з недавнім розкриттям фінансової інформації", - йдеться в статті.

    Зазначають, що українські політики сумарно задекларували $482 млн заощаджень у доларах США, з яких $36 млн зберігають у готівці.

    "Поряд із натяком на потенційні можливості для розслідувань антикорупційної поліції, фінансова звітність вказує на очевидну відсутність довіри до фінансових установ країни з боку лідерів, які керують нею. Здається, деякі політики поставилися до декларації, як до свого роду амністії, показуючи все, що вони заробили десятиліттями нечесною працею, з метою очистити себе. Однак антикорупційні органи уповноважені дослідити джерела фінансових коштів", - пише американське видання.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Китайці скоро будуть пити львівське пиво

    Зазначають, що в Україні люди знають про схильність своїх політиків до корупції і пояснюють величезні суми їхніх заощаджень штучним роздуванням декларацій - так чиновники намагаються створити для себе можливість задекларувати новий дохід від майбутнього хабарництва.

    "Гроші, які пізніше з'являться на банківських рахунках, або гроші для придбання розкішних автомобілів чи годинників, буде важко пояснити, якщо не підготувати для цього підстави в першій декларації", - йдеться в статті.

    Раніше британське видання The Guardian, аналізуючи подані українськими політиками декларації, відзначило величезну прірву між елітою і народом. Видання повідомляє, що в деклараціях, поданих українськими політиками і чиновниками, зазначені безліч люксових годинників і раритетів, яйця Фаберже і великі колекції зброї, а один політик навіть задекларував церкву.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації
Останнім часом ситуація в сфері інтернет-торгівлі стає дедалі загрозливішою. За даними Опендатабот та Прозорро, близько 30% малого бізнесу в Україні п...
Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми