Банки. Кредити. Депозити, Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Правління НБУ вирішило зберегти облікову ставку на рівні 15,5%

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: НБУ, облікова ставка

    Правління Національного банку ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 15,5%.

    7839_1461614318_nb.jpeg (96.69 Kb)

    Про це повідомляє пресслужба регулятора.

    Там зазначили, що таке рішення має підтримати стійкість валютного ринку та контрольованість інфляційних очікувань, що сприятиме подальшому послабленню цінового тиску.

    НБУ зберігатиме достатньо жорсткі монетарні умови стільки, скільки буде потрібно, щоб забезпечити стале зниження інфляції до цілі 5% на горизонті політики.

    Інфляція почала знижуватися

    Інфляція очікувано досягла піку в травні та повернулася до зниження у червні (14,3% р/р). Водночас вона була вищою, ніж прогнозувалося, передусім через вплив несприятливих погодних умов на пропозицію продуктів харчування. Натомість сповільнення базової інфляції (до 12,1%) було дещо швидшим за прогноз. Усе ще суттєвий фундаментальний ціновий тиск відображав ефекти від стрімкого здорожчання продовольства та значні витрати бізнесу на сировину й оплату праці.

    У Нацбанку кажуть, що ситуація на валютному ринку була стійкою, зокрема завдяки попереднім заходам НБУ з посилення процентної політики. Коливання гривні до долара США були помірними, а послаблення до євро досі мало незначний проінфляційний ефект.

    Інфляційні очікування економічних агентів демонстрували різноспрямовану динаміку. Очікування домогосподарств дещо погіршилися.

    Статистика пошукових інтернет-запитів також свідчила про помірне зростання уваги населення до теми інфляції. Натомість короткострокові очікування фінансових аналітиків покращилися, а середньострокові — залишалися стійкими, що свідчить про їхню впевненість у тимчасовості поточного інфляційного сплеску. Загалом очікування всіх груп респондентів залишалися контрольованими і були нижчими за рівень інфляції.

    Що буде з цінами

    Динаміка інфляції в найближчі місяці значною мірою залежатиме від фактичного впливу погодних умов на пропозицію та ціни сільськогосподарської продукції. За попередніми оцінками НБУ, у липні загальна інфляція може дещо зрости, тоді як базова інфляція надалі знижуватиметься. У наступні місяці очікується вихід інфляції на траєкторію стійкого сповільнення.

    Водночас, ураховуючи суттєвіші втрати від війни та подальше перенесення на ціни зростаючих витрат бізнесу, погіршення прогнозу врожаїв та ефекти від фактичного послаблення гривні до євро, НБУ переглянув прогнозну траєкторію інфляції в бік повільнішого зниження. Передбачається її сповільнення до 9,7% у 2025 році, 6,6% - у 2026 році і цілі 5% - у 2027 році.

    Зниженню інфляції сприятимуть заходи монетарної політики, поступове нарощування врожаїв, помірний зовнішній ціновий тиск та поліпшення ситуації на ринку праці на тлі стійкості валютного ринку та достатності міжнародного фінансування.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Набори викруток Polax - універсальне рішення для будь-яких завдань Набори викруток Polax - універсальне рішення для будь-яких завдань
    Викрутка – базовий інструмент у домашньому господарстві, ремонтних роботах, будівництві, автомобільній сфері та електромонтажі. Однак набір викруток н...
    Республіка Парк демонструє розширення орендного простору та появлення нових соціальних ініціатив Республіка Парк демонструє розширення орендного простору та появлення нових соціальних ініціатив
    Торгово-розважальний центр Республіка Парк стрімко розвивається і дає змогу побачити стабільне зростання його комерційних можливостей, поєднане  ...
    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми