Сільське господарство та промисловість, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Українські аграрії у два рази зменшили площі під озимину

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: посівні площі, озимина

  Пшеницею було засіяно близько 3,8 млн га.

  0542_photo_sizeds_1_650x410.jpg (37.09 Kb)


  Під час осінньої посівної кампанії українські аграрії вдвічі зменшили кількість посівних площ під озимину порівняно з довоєнними показниками.

  Як повідомив під час брифінгу заступник голови Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) Денис Марчук, причинами цього стали: окупація частини українських територій, небезпека у прифронтових зонах, замінування, а також посуха на початку посівної кампанії та нестача коштів у аграріїв.

  В результаті, за словами експерта, пшеницею було засіяно близько 3,8 мільйона гектарів.

  "За поточний рік українські товаровиробники втратили близько 100 млрд гривень за рахунок недоотримання фінансування через можливості реалізації своєї продукції. Логістика створила велику проблему з ціновою позицією. Тому вирощування фактично всієї групи зернових та навіть соняшнику для багатьох підприємств стало збитковим. Тому в таких умовах говорити про можливість розширити посівні площі не доводиться", - підкреслив Марчук.

  Проте, за його словами, це ніяк не позначиться на продовольчій безпеці країни. Оскільки того, що ми маємо по озимих культурах і що матимемо по ярих, вистачить для забезпечення внутрішніх потреб.

  Але, як зазначає представник ВАР, скорочення посівних площ буде впливати на експортний потенціал країни, тому Україна може втратити валютну виручку, а аграрії - обігові кошти.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми