Сільське господарство та промисловість, Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Україна визнала спонсором війни грузинського виробника вин Bolero

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: Bolero, спонсор війни

  Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) внесло провідну грузинську групу виноробних компаній Bolero до списку міжнародних спонсорів війни. Компанія володіє цілою низкою брендів грузинських вин, включаючи Chitoni 7, Sabado, Сапераві, Бетанелі, "Букет Кахетії", Мізандарі, Міроні, Талаварі та ін. Внесення до переліку загрожує Bolero серйозними репутаційними втратами на світовому рівні.

  4365_gerb_1.jpg (38.03 Kb)


  Bolero потрапила до списку "Війна та санкції" як міжнародний спонсор війни 9 листопада. Перелік складає НАЗК спільно з Міністерством юстиції України. Відомства закликають до бойкоту продукції та послуг компаній, внесених до цього списку.

  "Крім збільшення свого експорту до РФ, група компаній Bolero також активно співпрацює з компаніями, пов'язаними з підсанкційними росіянами", – зазначає НАЗК. Зокрема:

  ТОВ "Логистика Альтернатива", що контролюється ПАТ "Магнит"
  Основним акціонером "Магнита" є Marathon Group Олександра Винокурова, який перебуває під санкціями ЄС, Великої Британії, Канади, Швейцарії, Австралії, України, Нової Зеландії. Крім того, він є зятем міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова. Вінокуров, серед іншого, за кілька днів до широкомасштабного вторгнення Росії в Україну разом з іншими 36 бізнесменами зустрічався з президентом Росії Володимиром Путіним та іншими членами російського уряду, щоб обговорити вплив міжнародних санкцій.

  ТОВ "Бристоль Ритейл Логистикс"
  Грузинська група компаній є постачальником цього російського підприємства. Засновником останнього є ТОВ "Меркурий Ритейл Холдинг", яке пов'язують із підсанкційними росіянами Ігорем Кесаєвим та Сергієм Кацієвим.

  Крім того, група компаній продає свої вина на окупованих Росією територіях України. Одним із її контрагентів є ТОВ "Лудінг-Трейд", яке пов'язане з ТОВ "Лудінг-Сімферополь".

  Після повномасштабного вторгнення держави-терориста Росії в Україну, ввезення вин з Грузії до Росії тільки в першому кварталі 2023 року зросло на 49%. Компанія у своєму звіті визнає, що отримує значну частину доходу від продажу на ринку РФ. "Незважаючи на повномасштабне вторгнення Росії в Україну, керівництво компанії вважає, що війна не вплинула і не надаватиме суттєвого впливу на їхню операційну діяльність найближчим часом", – йдеться в повідомленні НАЗК.

  Список міжнародних спонсорів війни – що це означає для бізнесу

  Bolero – далеко не перша компанія, яка потрапила до цього списку. У нього вже внесені такі гіганти Nestle, PepsiCo, Mars, Şişecam Group, Japan Tobacco International, Philip Morris International, Alibaba Group, Bacardi, Unilever, Raiffeisen Bank International, Auchan, Metro, Procter&Gamble, Bonduelle, Mondelez, Leroy Merlin, Xiaomi і багато інших.

  Включені до списку міжнародних спонсорів війни компанії вносяться до бази World-Check. Це не загрожує їм закриттям, але базу використовують у всьому світі для виявлення та управління фінансовими, регуляторними та репутаційними ризиками. Окрім того, офіційні структури активно закликають до бойкоту продукції таких компаній.

  Втім, усі компанії зі списку поки що продовжують роботу в Україні, т.к. НАЗК не має повноважень закривати міжнародний бізнес або обмежувати його роботу. Але якщо проти таких бізнесів буде запроваджено санкції РНБО, ситуація може змінитися.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми