Сільське господарство та промисловість, Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Україна змінює правила експорту агропродукції

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: експорт агропродукції, зміни в армії

  Відповідна постанова набере чинності з 10 листопада.

  4618_1473428277_35065f06bd7b3c71a76c264fb.jpg (92.55 Kb)

  Уряд схвалив постанову № 1132 "Про реалізацію експериментального проекту з верифікації суб’єктів агропромислового комплексу в умовах воєнного стану", згідно з якою змінюються правила експорту аграрної продукції.

  Як повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України, буде сформований перелік верифікованих суб’єктів, які здійснюють експорт агропродукції. Зокрема, зернових, олійних і продуктів переробки.

  Зазначається, що підприємець для включення в перелік експортерів повинен відповідати 4 критеріям:

  бути платником ПДВ на момент подачі заявки на експорт та станом на 23 лютого 2022 року;
  не мати податкового боргу з повернення валютної виручки;

  щодо підприємця не складався акт ДПС про відсутність за місцем юридичної реєстрації при перевірці дотримання валютного законодавства;
  підприємець має документальне підтвердження від банку, з яким працює, що з 23 лютого 2022 року по 27 жовтня 2023 року він провів хоча б одну успішну експортну операцію, по якій було повернення валютної виручки.
  "Для включення в перелік верифікованих експортерів, підприємець по-перше, має зареєструватись в ДАР (Державний аграрний реєстр – УНІАН), якщо він там ще не зареєстрований. По-друге, отримати лист підтвердження з банку щодо проведення успішної експортної операції. І третім кроком - подати заявку в ДАР, де вказати код платника ПДВ та додати скан копію листа з банку", - пояснюють у відомстві.

  Повідомляється, що рішення про включення в перелік експортерів буде ухвалено протягом 3 робочих днів після подачі заявки.

  Оновлення відомостей про агропідприємців, які включені до переліку верифікованих суб’єктів, здійснюватиметься щодня. Як зазначається, ця постанова набере чинності з 10 листопада.

  Агроекспорт з України в умовах війни
  Після виходу Росії із "зернової угоди" в серпні ВМС ЗСУ повідомили про відкриття тимчасового маршруту, яким можуть скористатися цивільні судна, зокрема ті, які перебувають в портах Великої Одеси.

  В середині серпня із Одеського порту вийшло перше судно-контейнеровоз Joseph Schulte (прапор Гонконг), який перебував в Україні з 23 лютого 2022 року, а після нього вийшли ще чотири судна, які вимушено перебували в українських портах.

  Після цього рух суден тимчасовим морським шляхом почав наростати. На початку жовтня в Мінагро повідомили, що за вересень Україна експортувала тимчасовим маршрутом через чорноморські порти 50 тис. тонн агропродукції.

  Станом на 23 жовтня в Мінагро констатували, що Україна цим шляхом експортувала переважно в Європу і Африку майже 700 тисяч тонн зерна.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми