Сільське господарство та промисловість, Податки та законодавство, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Київ планує подати до суду на країни Світової організації торгівлі

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: зернова угода, суд

  Торговий представник України Тарас Качка заявив, що Київ має намір вжити заходів у відповідь щодо польського експорту фруктів та овочів.

  7776_71937.jpg (181.83 Kb)


  Київ подасть до суду на Польщу, Угорщину та Словаччину через їхню відмову зняти заборону на українську сільськогосподарську продукцію.

  Таку заяву зробив торговий представник України Тарас Качка в інтерв'ю Politico, зазначивши при цьому, що подібні дії юридично неправомірні і Київ має намір вжити відповідних заходів щодо польського експорту фруктів та овочів.

  За його словами, Київ планує подати до суду на країни Світової організації торгівлі. "Я думаю, що весь світ має побачити, як держави-члени ЄС поводяться по відношенню до торгових партнерів та свого Союзу, тому що це може впливати й на інші держави".

  "На наш погляд, ці заходи Угорщини та Польщі є заявою про тотальну недовіру до Єврокомісії... важливо довести, що ці дії юридично неправомірні. І тому ми почнемо судовий розгляд", - заявив Качка.

  Він також зазначив, що відкрита непокора Брюсселю з боку Польщі, Угорщини та Словаччини була не просто внутрішньою справою ЄС, але викликала те, що він назвав "найбільшою системною проблемою" — чи можуть міжнародні торговельні партнери довіряти тому, що Брюссель говорить від імені ЄС.

  "Протягом багатьох років саме Європейська комісія є посередником у торговельних переговорах та Інститутом торговельної політики для всього ЄС. І ми звикли працювати на цій основі... Системний підхід Будапешта та Варшави щодо ігнорування позиції інституцій ЄС у торговельній політиці, я думаю, буде проблемою для ЄС в цілому, тому що там немає єдності", — сказав Качка.

  "Ці довільні заборони просто смішні. Я думаю, що Угорщина тут робить політичну заяву про те, що вона хоче заблокувати торгівлю з Україною, а також повністю ігнорувати Брюссель. І саме тому я думаю, що це дуже сміливий рух проти нас обох з боку Будапешта", - сказав Качка.

  Відповідаючи на питання про цю потенційну угоду, Качка сказав, що Київ готовий "взяти на себе відповідальність за те, щоб експорт з України не викликав цунамі в сусідніх країнах", і введе систему експортних ліцензій на зерно "в реальному часі" для обох країн.

  Ситуація із зерном
  15 вересня 2023 року закінчився термін дії заборони на імпорт з України кукурудзи, пшениці, насіння ріпаку та соняшнику до Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини.

  Єврокомісія 15 вересня, скасувала обмеження на ввезення зерна з України до Польщі, Болгарії, Румунії, Угорщини та Словаччини.

  Згідно з рішенням ЄК, Україні потрібно було до 18 вересня Україна вжити ефективних заходів з контролю за експортом 4 груп товарів, щоб запобігти їх впливу на ринок сусідніх держав-членів ЄС.

  15 вересня Словаччина, Польща та Угорщина оголосили, що продовжать заборона на імпорт українського зерна.

  Зеленський пообіцяв "цивілізована відповідь" сусідам, які проти експорту українського зерна.

  17 вересня 2023 року ЄС закликав Польщу, Угорщину та Словаччину конструктивно ставитися до українського зерна.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми