Сільське господарство та промисловість, Тарифи. Ціни. Штрафи, Продукти харчування, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Чи чекає українців дефіцит картоплі в цьому році

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: картопля

  В Україні цього сезону не очікується такого стрімкого подорожчання основних овочів , як це було минулого року. А картопля найближчими місяцями може навіть додатково подешевшати, зростання цін очікується лише на початку 2024 року.

  3173_kartoplya-photo-194e.jpg (56.11 Kb)


  "Овочі цього року ми виростили в достатній кількості. Інше питання, чи зможемо ми їх зберегти, тому що інфраструктури для зберігання врожаю до весни не вистачає і вона не може з'явитися занадто швидко. Тому сезонні коливання цін на овочі все ж таки можуть бути", – заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький .

  У той же час віце-президент Асоціації виробників картоплі України Нік Гордійчук попередив : наприкінці вересня-початку жовтня ціни на картоплю опустяться навіть нижчими за нинішні. Подорожчання ключового овочів не чекають аж до середини-кінця зими.

  "Водночас ми бачимо дефіцит якісної картоплі . Саме тому супермаркети пропонують вигіднішу ціну за картоплю гарної якості... У вересні-жовтні на ринку буде надлишок картоплі, без можливості експорту. Це може означати, що ціни можуть навіть знизитися. Ціни можуть вирости у січні чи лютому 2024 року , але це невизначено”, – пояснив Гордійчук.

  Висоцький також наголосив на необхідності інвестувати в переробну галузь овочівництва. За його словами, незважаючи на війну, ця сфера розвивається і кілька десятків заводів уже запустилися або знаходяться на етапі запуску.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми