Сільське господарство та промисловість, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Польща прив'язала зернове питання до вступу України в ЄС

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: Польща, вступ України до ЄС

    Польща вважає, що в нинішніх умовах Україна не може приєднатися до Європейського Союзу, оскільки це зашкодить польському сільському господарству.

    7835_769.jpg (50.02 Kb)

    Польща виступила за безстрокову заборону на імпорт українського зерна та прив'язала її до вступу України в ЄС.

    Таку заяву зробив міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус, зазначивши, що заборона має діяти, принаймні, до узгодження всіх питань сільського господарства між Євросоюзом та Україною, в тому числі в контексті наміру України вступити в ЄС, повідомляє польське агентство PAP.

    Телус зазначив, що очікує рішення Європейської Комісії щодо подовження зернового ембарго як мінімум до кінця року, але цього для Польщі замало.

    "У нинішніх умовах Україна не може приєднатися до Європейського Союзу, оскільки це зашкодить польському сільському господарству... дуже важливо, щоб зерно йшло туди, де воно потрібне і важливе для продовольчої безпеки країн, які потребують цього зерна", – сказав Телус.

    Він стверджує, що зараз з України експортується стільки ж зерна, скільки до початку повномасштабного російського вторгнення, але воно осідає в Європі, а не йде в Азію або Африку.

    Ситуація з українським зерном
    Навесні 2023 року низка європейських країн, серед яких була Польща, в односторонньому порядку заборонили ввезення українського зерна на свою територію. У червні дію заборони на ввезення українського зерна подовжили до 15 вересня.

    Міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь повідомив, що домовився з румунськими, болгарськими та словацькими колегами про те, що вони подовжать заборону на імпорт української агропродукції, якщо цього не зробить Єврокомісія.

    13 вересня 2023 року Голова Офісу комісара ЄС з торгівлі Міхаель Хагер запропонував подовжити заборону на імпорт українського зерна олійних культур до Польщі, Румунії, Болгарії, Словаччини та Угорщини.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми