Сільське господарство та промисловість, Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Україна заборонила вивезення цукру: що чекає Румунію

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: експорт цукру, заборона, Румунія

  У Румунії очікують дефіциту цукру і підвищення цін на нього через обмеження Україною експорту цього товару.

  0407_864.jpg (38.55 Kb)


  У Румунії очікують дефіциту цукру і підвищення цін на нього у зв'язку з тим, що найбільший постачальник товару в країну, Україна, заборонила вивезення цукру з країни з 5 червня по 15 вересня.

  Як повідомляє румунське видання Observator, на сьогодні в Румунії всього два цукрових заводи, і за їх рахунок Румунія ледь може покрити 35% внутрішнього споживання цукру, так що імпорт з України був для них дуже важливий. З жовтня 2022 року по квітень 2023 року Румунія імпортувала з України майже 85 тисяч тонн цукру, що у 26 разів більше, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Це становить 30% всього імпорту Євросоюзу.

  Зокрема, завод у Лудуші за відсутності вітчизняної сировини імпортував з України понад 25 000 тонн цукру.

  "У нас був дуже великий контракт, 15 000 тонн, на липень місяць, підписаний з Україною. Але виробник вже не зможе поставити нам цю кількість... покупці, безумовно, мають очікувати підвищення цін на полицях. Товару дуже мало", - заявила представник заводу.

  Румунські фермери також не можуть забезпечити заводи сировиною, оскільки посівні площі під цукровим буряком у Румунії скоротилися у 2022 році на 54% порівняно з 2021 роком, а виробництво — на 64%.

  Україна раніше обмежила експорт цукру з країни
  Кабмін ввів обмеження на експорт цукру з 5 червня по 15 вересня. Це пов'язано з тим, що потенційний обсяг експорту вже використаний майже на 100%. Рішення прийнято з метою уникнути дефіциту і зростання цін на внутрішньому ринку.

  У квітні Продовольча і сільськогосподарська організація ООН повідомила, що світові ціни на продовольство почали зростати, передусім за рахунок подорожчання цукру і м'яса.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют
Унікальний інструмент, що дозволяє відновлювати Seed Phrase (фразу для відновлення доступу до криптовалютного гаманця), вразив світ криптовалют. Seed ...
Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner
Отримуйте щоденний пасивний дохід у світі криптовалют за допомогою SunMiner - провідного постачальника обчислювальної техніки.
Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми