Сільське господарство та промисловість Автор: RomanK Друкувати

Україна закупила зерна у наших сусідів

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: зерно, сільське господарство

    У березні українські покупці придбали 15 тис.т жита на Білоруській універсальній товарній біржі, заплативши близько $1,5 млн.

    3312_zemlya_agrifoodforum_com.jpg (225.39 Kb)

    Про це повідомив представник біржі Роман Янів. Це перша зернова угода за участю українських бізнесменів.

    "Раніше зерно українці у нас не купували. За іншими товарними позиціями торгівля йшла досить активно, але покупцями виступали, в основному, білоруські фірми, закуповуючи український лом і соєвий шрот", - розповів Янів.

    Аналітик агентства "Украгроконсалт" Єлизавета Малишко пояснила, що інтерес вітчизняних підприємств до білоруського жита не випадковий. По-перше, явно привабливою виявилася ціна. Остання партія обійшлася покупцям по $100/т, а у нас, за станом на 10 березня, жито продають по $144/т.

    "Навіть з урахуванням доставки, білоруське жито обійдеться дешевше нашого", - зазначила Малишка.

    По-друге, запаси українського жита зменшуються і основні споживачі - мірошники і пекарі - вже відчувають дефіцит цієї продукції. Причина в різкому скороченні врожаю, пояснила Єлизавета Малишко.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Крим може накрити цілковита темрява

    Минолого року Україна скоротила площі під культурою до 150 тис. га, в результаті зібрали всього 350 тис. т, тоді як, наприклад, в позаминулому сезоні - 460 тис. т. Внутрішнє ж споживання жита становить 400 тис т, хоча цього року з урахуванням дефіциту і дорожнечі, воно може знизиться до 290 тис. т.

    "Фуражне споживання у нас взагалі скоротилося до 10-20 тис. т, хоча ще 2010-го воно досягало 100 тис. т", - констатують в "УкрАгроКонсалті".

    Дефіцит вже спровокувало подорожчання. Станом на середину лютого тонна жита в Україні коштувала майже $118, що на $30 дешевше, ніж зараз.

    Єлизавета Малишко не відкидає, що українські компанії будуть змушені імпортувати жито і наступного року. Адже площі під цією озимою культурою скоротилися ще більше - до 145 тис. га. Це означає, що зменшиться урожай.

    Вітчизняні аграрії пояснюють відсутність інтересу до культури просто - вона не входить до списку експортних (раніше її продавали в Росію, але тепер поставки зійшли нанівець), а продукція, зав'язана виключно на внутрішньому ринку, є менш прибутковою. З цієї ж причини у нас щороку зменшуються і запаси гречки: аграрії замінюють її більш прибутковими пшеницею і кукурудзою.

    Але є й інша причина. Оптимальною зоною для вирощування жита у нас традиційно є Полісся. Але через глобальні зміни клімату поступово ця зона звужується, "йдучи" на білоруську територію. Тому, швидше за все, українці в найближчі роки їстимуть хліб з білоруського житнього борошна.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми